مشاهده خبر

ایجاد تعامل با شاعران یکی دیگر از موفقیت‌های برنامه «سیدخندان»

یک شاعر گفت: موفقیت «سیدخندان» در این است که توانسته مناسبات جدیدی بین مردم و شاعران ایجاد کند و پیوند با شاعران کار نویی است.

به گزارش روابط عمومی برنامه «سیدخندان»، احمد رفیعی وردنجانی شاعر طنزپرداز کشورمان در پاسخ به این سؤال که با توجه به حجم اخبار منفی که در جامعه مخابره می‌شود، چقدر نیاز به برنامه‌هایی امثال «سیدخندان» است، گفت: موفقیت برنامه در این است که توانسته مناسبات جدیدی بین مردم و شاعران ایجاد کند؛ مثلاً پیوند با شاعران کار نویی است. حتی حضور پدر‌بزرگ‌ها، مادر‌بزرگ‌ها و پدران و مادران و انس و الفتی که بین اعضای جامعه برقرار می‌شود، یکی از راهکارهای حل مشکلات جامعه است.

رفیعی وردنجانی ادامه داد: از آنجایی که مقوله فرزندآوری ارتباط مستقیمی با زندگی مردم دارد و در جامعه تأثیرگذار است، به شکل فرمایشی و دستوری کار جلو نمی‌رود. زبان شعر و هنر زبان آرامش‌بخشی است، که می‌تواند خانواده‌ها را با معضل پیری و بحران جمعیت آشنا کند. زبان طنز در زمینه‌ها مختلف اثرگذار است. شما وقتی می‌خواهید یک‌ مسئول را نقد کنید، اگر از زبان طنز استفاده کنید، بیشتر تاثیرش را می‌بینید، تا اینکه نقد چکشی از فلان مسئول بکنید.

پیشتر ابوالقاسم سیفی یکی دیگر از شاعران که مهمان برنامه بود، از حضور بچه‌ها در «سیدخندان» استقبال کرده و گفته بود، کار خوب برنامه حضور بچه‌ها در کنار خانواده‌هایشان بود. آن‌ها سروصدا می‌کردند، می‌رفتند و می‌آمدند. حضور بچه‌ها در فیلم و سریال‌ها و برنامه‌های مختلف چه اشکالی دارد؟ شنیدن صدای بچه‌ها لطافت دارد. حتی تلاوت قرآن از سوی بچه‌ها در روحیات آن‌ها تأثیرگذار است. یکی از آرزوهای دانش آموزانم خواندن قرآن در برنامه است. سعی کنید این تعامل را با بچه‌هایی که امکان حضور ندارند برقرار کنید و از آن‌ها بخواهید برایتان کارهایشان را بفرستند.

به گفته سیفی، اگرچه مخاطب «سیدخندان» خانواده‌ها هستند، ولی پای برنامه بچه‌ها هم نشسته‌اند. در خانه ما اینطور است و می‌دانم در خیلی از خانه‌ها کودکان و نوجوانان تماشاگر این برنامه شبانگاهی هستند.

امید عبدالهی، معاون اجتماعی ستاد فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی هم در تمجید از رویکرد جدید رسانه ملی در خلق برنامه‌هایی همچون «سیدخندان» نوشته بود، نقطه امیدبخش برخی برنامه‌های جدید امثال برنامه «سیدخندان» در این است که در مسیر آگاهی‌بخشی و تعالی فکری و روحی مخاطب خود و تقویت جایگاه گروه‌های مرجع قدم برداشته‌ است و به جای تمرکز بر استفاده از شهره‌ها برای افزایش مخاطب، به سمت ایجاد برنامه‌هایی با محورت خود مردم حرکت کرده‌ و این هدف متعالی خود را فدای جذب مخاطب نکرده‌ است.

«سیدخندان» پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها حوالی ساعت 22:20 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

 

آخرین اخبار

تغییرات در جدول پخش شبکه دو طراحی لوگوی «پناه» توسط خطاط ضریح مطهر امام رضا(ع) «ماه‌ترین» امروز همراه شما با حضور یک جراح همزمان با آغاز ماه رمضان؛ «رستگاری» به شبکه دو می آید بررسی دیابت بارداری در «ماه‌ترین» امروز حضور یک قهرمان کشتی در «مدار بسته» امشب بررسی دیابت در بارداری با حضور یک کارشناس تغذیه ماه ترین امروز با حضور یک متخصص ژنتیک تقدیر رئیس رسانه ملی از عوامل برنامه ایام و پخش شبکه دو سیمای انتخابات با ویژه برنامه «ایام» از شبکه دو فیلم‌های سینمایی شبکه دو در 11 اسفند بررسی تاثیر زنان در حکمرانی در برنامه «خط سوم» پاسخی به چالش‌های مادرانه در «ماه ترین» امروز «کار خونه» این هفته با حضور بانویی کارآفرین از استان سمنان والدین و واسطه‌گری ازدواج در برنامه «بیا وسط» بررسی درمان‌های ناباروری در «ماه ترین» امروز روایتی مادرانه از دعوت به انتخابات در «خط سوم» «ماه ترین» امروز با حضور یک متخصص ژنتیک جشن نیمه شعبان با ویژه برنامه «مدار بسته» در شبکه دو سیما آغاز پخش مجموعه قصه های صندوق از شبکه دو سیما حضور یک روانشناس در «ماه ترین» امروز داوران شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در بسته پیشنهادی امشب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با «بسته پیشنهادی» به شبکه دو می‌آید مهمانی ویژه «نَقل و نُقل» به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر(ع) فیلم‌های سینمایی شبکه دو از 4 تا 5 اسفند ویژه برنامه های گروه معارف شبکه دو سیما به مناسبت نیمه شعبان «کار خونه» این هفته به میزبانی بانویی کارآفرین از استان زنجان حضور یک متخصص کودکان در «ماه ترین» امروز بررسی قانون‌گذاری در حوزه زنان و خانواده در خط سوم امشب پویش «شکراً یمن» در نوسان شبکه دو ویژه برنامه افطار شبکه دو با مصطفی امامی مهمان ضامن آهو بررسی مشکلی رایج در بانوان در برنامه «ماه ترین» پاورقی، پربیننده‌ترین برنامه تلویزیون در مورد فلسطین «بیا وسط» این هفته با محوریت ازدواج دانشجویی «ماه ترین» امروز با حضور یک کارشناس تغذیه حضور فیلمسازی نام آشنا در «مدار بسته» امشب «قصه های صندوق» در راه آنتن شبکه دو سیما درخشش «دورها آوایی است» در جشنواره بین المللی موسیقی فجر بررسی تاثیر بارداری بر پدران در برنامه «ماه ترین» «سورپرایز» در مدار بسته امشب حمایت کارفرما از کارمند باردار در «ماه ترین» امروز بررسی نقش مساجد در امر ازدواج در «بیا وسط» امروز جمعه ها با «آپوزیشن» در شبکه دو سیما ازدواج دانشجویی در برنامه «بیا وسط» فیلم‌های سینمایی شبکه دو از 22 تا 27 بهمن «خط سوم» و بررسی هیاهوی زیبایی آغاز پخش فصل جدید «باغ شادونه» همزمان با ولادت امام سجاد(ع) «ماه ترین» امروز با بررسی چالش های مادر و نوزاد بانویی کارآفرین از استان زنجان در «کار خونه» این هفته مهمانی ویژه «نَقل و نُقل» به مناسبت اعیاد شعبانیه

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها